Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

American Express dostala zelenou od Čínské lidové banky ke clearingu plateb

15.06.2020 | 17:07 0 Komentářů

American Express obdržela povolení ke clearingu plateb na území Číny v tamější domácí měně.

Posvěcení od Čínské lidové banky

Čínská lidová banka udělila americké společnosti American Express povolení ke zpracování bankovních plateb, které budou probíhat v jüanech. Tím se společnosti AE otevírá přístup k velkému počtu tamějších spotřebitelů.

American Express v sobotu uvedla, že je první zahraniční společností, která obdržela licenci ke clearingu domácích plateb v Číně. Amex v Číně spolupracuje s Express Co. Která bude obstarávat chod platební sítě a zpracovávat lokální platby prováděné kartami Amerian Express. Očekává se, že síť bude spuštěna později během letošního roku.

Stephen Aqueri, CEO banky American Express, uvedl, že povolení ze strany Čínské lidové banky bylo důležitým krokem vpřed v dlouhodobé strategii banky American Express.

Čína zahraničním společnostem dlouho zakazovala vstup na její rychle rostoucí trh finančního sektoru. V poslední dohodě se Spojenými státy Peking souhlasil s odstraněním bariér, které by umožnily americkým bankám, poskytovatelům kreditních karet a dalších služeb, vstoupit na její trh.

V listopadu roku 2018, Čínská lidová banka umožnila AMEX vytvořil společný podnik s čínskou finančně-technologickou společností LianLian DigiTech Co. a vybudovat platební síť. V lednu tamější lidová banka uvedla, že přijala žádost banky American Express na udělení licence k provozování platební sítě, která byla právě schválena.

Express Co, čínský společný podnik firem American Express a LianLian, plánuje spojení s čínskými bankami a následně vydávání karet American Express, které by mohly být použity pro transakce v jüanech (domácí měně).

V současné době můžou lidé v Číně držící karty Amex je použít pouze pro platby v zahraničí měně mimo Čínu anebo na zahraničních webových serverech. Společnost neuvedla bližší informace ohledně počtu karet, které v Číně již má. Dominantní clearingová síť je provozována státem zajištěnou China UnionPay.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.