Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Amazonu se vyvedla zimní sezóna, když prodal více jak desítky milionů vlastních produktů

27.12.2019 | 09:44 0 Komentářů

Podle amerického giganta se mu letošní vánoční sezóna obzvláště vyvedla, když se mu podařilo prodat desítky milionů svých vlastních produktů a dosáhla tak historicky nejvyšších čísel. Nejvíce prodávanými se tak podle dokumentu staly například Echo Dot, Echo Show 5 anebo Fire TV Stick.

Amazon jako každý rok vydal ihned po Vánocích tiskovou zprávu, ve které bez konkrétnějších čísel shrnuje svoji sváteční sezonu. Podle amerického giganta se mu letošní vánoční sezóna obzvláště vyvedla, když se mu podařilo prodat desítky milionů svých vlastních produktů a dosáhla tak historicky nejvyšších čísel. Nejvíce prodávanými se tak podle dokumentu staly například Echo Dot, Echo Show 5 anebo Fire TV Stick.

Podle Amazonu se nejprodávanějšími artikly před svátky staly hračky, móda, vybavení a dekorace do interiéru anebo kosmetika. Prodejce shrnul, že celkem se mu podařilo prodat více jak půl miliardy kusů zboží. Co se týče prodejců třetích stran, tak od těch spotřebitelé nakoupili více jak miliardu věcí.

Společnost taktéž oznámila, že v rámci vánoční sezóny nabrala na 250 tis. sezónních zaměstnanců, ať už na zkrácený či plný úvazek.

 

Zdroj: The Wall Street Journal

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.