Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Amazon spolu s technologickými lídry spouští investice do projektů zelené ekonomiky

23.06.2021 | 15:03 0 Komentářů

Amazon plánuje nakoupit 1,5 GWh výrobní kapacity od čtrnácti nových solárních a větrných elektráren po celém světě v rámci snahy odebrat tolik obnovitelné energie, aby do roku 2025 pokryla veškeré aktivity společnosti. Amazon hledá projekty, u nichž může jako první vytvořit podnikatelskou šablonu, kterou by mohli využít i další společnosti a sám by tak výrazně přispěl k nastartování poptávky po energii z obnovitelných zdrojů.

Mezi největšími společnostmi, které vynakládají investice do obnovitelné energie jsou Amazon, Google, Facebook a Microsoft. Klíčovou otázkou pro investory však je, zda přechodem k zelené energii technologické společnosti nahradí vyrobenou energii v elektrárnách emitujících oxid uhličitý, nebo zda pouze zvyší výrobu energie.

Technologické společnosti projevují čím dál větší zájem o investice do nejen solárních a větrných elektráren, ale také o alternativní projekty obnovitelné energie v dosud bezprecedentní míře. Podle developerů přispěla v některých zemích ochota technologických společností investovat do obnovitelné energie k tomu, že hlavní hnací silou financování výrobců obnovitelné energie byly namísto vládních dotací a příspěvků právě korporace.

Akcie Amazon (NASDAQ: AMZN) v premarketu indikují zahajovací cenu 3505,44 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

Martin Singer
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.