Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Amazon směřuje k akvizici filmového studia MGM za 9 mld. USD

25.05.2021 | 10:11 0 Komentářů

Internetový gigant Amazon zvažuje akvizici jednoho z největších hollywoodských filmových studií Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), známého mimo jiné pro úvodní logo řvoucího lva a světoznámé filmy, jako je James Bond, Rocky, Hobbit a další.

Zvažovaná cena transakce je dle zainteresovaných osob 9 mld. USD, přičemž Amazon by akvizicí nabyl také dluhy amerického studia, které činí přibližně 2 mld. USD. Dle totožných zdrojů by mohl být výsledek o jednání obou společností známý v první polovině týdne. Amazon chce koupí studia využít technického zázemí studia a vstoupit na konsolidující trh streamovacích společností, uvedl deník The Wall Street Journal.

Tato akvizice by pro Amazon byla druhá největší akvizice vůbec, když společnost uzavřela hodnotnější transakci pouze v roce 2017, kdy akvírovala potravinářského řetězec Whole Foods za 13,7 mld. USD. Americký internetový velikán se streamování nejrůznějších přenosů začal věnovat již dříve, v březnu například společnost uzavřela dlouhodobou smlouvu o vysílání utkání ligy NFL a odkoupila tak práva za roční částku 1,2 mld. USD. V současné době pracuje hollywoodské studio na televizní sérii založené na světoznámém titulu Pán prstenů, na nějž si vyčlenilo rozpočet 465 mil. USD.

Akcie Amazon (NASDAQ: AMZN) včera vzrostl o 1,31 % na 3244,99 USD. Akcie MGM (NYSE: MGM) včera vzrostly o 5,17 % na 41,74 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.