Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Amazon kupuje online lékárnu PillPack, zpráva poslala akcie konkurenčních firem do záporu

28.06.2018 | 17:23 0 Komentářů

Americký maloobchodní gigant Amazon oznámil akvizici online lékárny PillPack. Zpráva poslala do červených čísel řadu konkurenčních lékáren a zdravotnických společností obecně.

PillPack se zabývá doručováním léků do 49 amerických států v předem roztříděných baleních pro pacienty, kteří berou léky několikrát denně, koordinuje obnovení receptů a stará se, aby objednávky byly odeslány včas.

Zpráva vyslala negativní signál směrem ke konkurenčním lékárenským a zdravotnickým společnostem. Zdravotnický sektor je dnes nejhůře performujícím z indexu S&P 500 s půlprocentní ztrátou.

Již dříve se Amazon spojil s investiční bankou JPMorgan Chase a investičním domem Berkshire Hathaway s cílem vstoupit do zdravotnického sektoru se společností bez ziskového motivu. Cílem společností je snížit náklady na zdravotnictví pro své zaměstnance a potenciálně všechny Američany.

Akcie Amazonu (AMZN) rostou o 1,3 %, Walgreens Boots Alliance (WBA) a CVS Health (CVS) oproti tomu ztrácí 10 % a Express Scripts (ESRX) se obchoduje o 4 % níže.

Zdroj: The Financial Times, Amazon

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.