Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Amazon dosáhl dohody s německým antimonopolním úřadem na ukončení vyšetřování

17.07.2019 | 11:23 0 Komentářů

Vyšetřování probíhalo od listopadu loňského roku, když německý antimonopolní úřad zahájil z důvodu podezření nerovného zacházení s prodejci na webových stránkách Amazonu.

Amazon.com se dohodl s německým antimonopolním úřadem na ukončení vyšetřování podmínek, které určuje firmám prodávajícím svoje zboží na svých stránkách. Společnost souhlasila, že změní svůj způsob obchodování s jinými prodejci.

V listopadu loňského roku kartelový úřad uvedl, že od obchodníků prodávajících na stránkách Amazonu obdržel řadu stížností na obchodní praktiky americké společnosti. „Dvojí úloha jako největšího obchodníka i největšího tržiště znamená, že je zde potenciál pro kladení překážek ostatním obchodníkům na této platformě,“ uvedl v tehdejší době prezident úřadu Andreas Mundt.

Řekl také, že vyšetřování prozkoumá obchodní podmínky, které Amazon ukládá obchodníkům využívajícím jeho stránky, včetně nedostatečné transparentnosti týkající se zpožděných plateb a dodacích podmínek a také toho, jak tyto vztahy s obchodníky ukončuje.

Dvojí funkci Amazonu v listopadu začala vyšetřovat rovněž Evropská komise, která se zajímala o způsob, jakým Amazon shromažďuje informace o prodejích maloobchodníků přes své tržiště a zda je při prodeji neznevýhodňuje.

Akcie Amazon oslabují o 0,55 %.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.