Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

All Market údajně chystá IPO, následuje tak úspěšný burzovní start společnosti Oatly

17.06.2021 | 15:23 0 Komentářů

Společnost All Market, vlastník kokosové vody Vita Coco, údajně tento rok plánuje vstoupit na burzu. Bere si tak příklad z podobně zaměřené firmy Oatly, která v posledním měsíci realizuje úspěšný start na NASDAQ.

 

 

Majitel Vita Coco chystá vstup na burzu

Společnost All Market by mohla upisovat akcie již ve 3. kvartálu tohoto roku, při vstupu na burzu očekává ocenění v hodnotě přes 2 mld. USD, uvedly dle Bloombergu zainteresované osoby, které si nepřály být jmenovány.

K tomuto kroku se měla společnost rozhodnout v reakci na úspěšný vstup na burzu společnosti Oatly. Ta se stejně jako All Market pohybuje na tzv. wellness trhu, který sleduje trendy zdravé a nutriční výživy, vzhledu, spánku a stavu přítomné mysli (neboli mindfulness). Výzkum od McKinsey & Co. je tento trh v globálním měřítku hodnotí na více než 1,5 bil. USD a očekává pro něj roční růst mezi 5 až 10 %.

All Market kromě kokosové vody Vita Coco vlastní také Rune, energetický nápoj vyráběný z rostlin Amazonského pralesa, a značku Ever & Ever, která prodává vodu ve snadno recyklovatelných hliníkových lahvích. Pro zajímavost je možné dodat, že mezi brzké investory do Vita Coco patřily celebrity jako Madonna, Matthew, McConaughey či Demi Moore.

Oatly

Akcie společnosti Oatly (OTLY), která vyrábí ovesné náhražky za mléko, jogurt a zmrzlinu, od vstupu na NASDAQ 20. května 2021 vzrostly o 36,09 % a její tržní kapitalizace nyní činí přes 16 mld. USD. Před zahájením obchodování na NASDAQ akcie Oatly rostou o 1,49 % na 27,90 USD.

 

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.