Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

Alibaba se chystá investovat 28 mld. USD do své cloudové infrastruktury

20.04.2020 | 09:19 0 Komentářů

Čínská společnost Alibaba, jejíž dceřiná firma je například AliExpress, oznámila, že se chystá investovat 28 mld. USD do své cloudové infrastruktury v reakci na zvýšenou poptávku v době současné pandemie.

Čínská společnost Alibaba se chystá investovat 28 mld. USD do své cloudové infrastruktury během následujících tří let. Firma tak reaguje na zvýšenou poptávku po firemním softwaru tom, co si Čína prošla dobou „koronavirovou“.

Alibaba v prohlášení uvedla, že peníze půjdou na vývoj polovodičů, operačních systémů a vývoj datových center.

V únoru se rapidně zvýšil počet lidí pracujících z domova a Alibaba tak zaznamenala prudký nárůst použití svých softwarů. Nejvíce vytížená byla aplikace DingTalk, která se používá pro komunikaci v rámci firem a škol.

V jednu dobu si velká část uživatelů stěžovala na přetížení aplikace, v důsledku čehož její fungování neprobíhalo úplně hladce.

Jeff Zhang, ředitel pro „cloudovou inteligenci“, uvedl, že doufá v pomoc tamější ekonomice také díky plánovaným investicím, které by mohly umožnit urychlení obnovovacího procesu fungování čínského hospodářství.

Cloudová divize Alibaby je jednou z jejich nejrychleji rostoucích divizí. Tržby ve čtvrtém kvartálu loňského fiskálního roku meziročně vzrostly o 62 % na 1,5 mld. USD.

Tržní podíl Alibaby v oblasti cloudových služeb je momentálně 46,4 %. Tencent Cloud se může pyšnit tržním podílem ve výši 18 % a Baidu 8,8 %. Údaje zveřejnila výzkumná společnost Canalys.

Zdroj: Reuters

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.