Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Alibaba plánuje investovat 4,63 mld. dolarů do čínského prodejce elektroniky Suning

10.08.2015 | 12:52 0 Komentářů

Čínský prodejce zboží na internetu Alibaba Group Holding (BABA) oznámil, že bude investovat více než 4,63 mld. dolarů do prodejce elektroniky Suning, ve kterém získá téměř 20% podíl. Investicí by se Alibaba stala druhým největším akcionářem společnosti Suning, která bude investovat přibližně 2,25 mld. dolarů do nově vydaných akcií Alibaba. Suning tak získá 1,1% podíl v Alibaba.

Transakce by měla více propojit internetové uživatele s nabídkou kamenných obchodů a rozšířit maloobchodní služby na internetu. Pod spojenectvím obou společností Suning otevře obchod nabízející spotřební elektroniku a produkty pro děti pod značkou Tmall.com patřící společnosti Alibaba.

V současné době je využívaná strategie propojit kamenné obchody s online prodejem. V Číně vzniká velká řada start-upů, které se specializují na dodání jídla nebo jiných služeb, které mohou být poté předmětem akvizic od velkých společností.

V minulosti zajímavou transakcí bylo spojenectví mezi vyhledávačem Baidu (BIDU), společností Tencent Holdings poskytující hry a komunikaci a zábavním konglomerátem Dalian Wanda Group v hodnotě 813 mil. dolarů. Cílem spolupráce bylo umožnit uživatelům využívat Baidu a online mapy od Tencent k přístupu na luxusní hotely, obchody a kina skupiny Wanda. Dalším potenciálem byla možnost uživatelů platit za produkty v kamenných obchodech skrz aplikace na mobilních telefonech.

Zdroj Wall Street Journal

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.