Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

Akvizice výrobce čipů Arm Holdings společností Nvidia vyvolává obavy u konkurence

07.09.2021 | 12:31 0 Komentářů

Anglická vláda uvedla, že přemýšlí o prozkoumání akvizice společnosti Nvidia, která plánuje koupit výrobce čipů Arm Holdings a transakce by měla být v hodnotě 40 mld. USD. Tato nabídka by mohla ohrozit konkurenci a mohla změnit průmysl počítačových čipů.

Konkurence společnosti Nvidia má obavy ohledně této nabídky. Dle nich je Arm úspěšný a stává se tahounem v mnoha sektorech čipového designu od smartphonů až po datová centra, což je také díky tomu, že spolupracuje s různými partnery. Pokud by jeden výrobce koupil Arm, změnilo by to jeho roli v polovodičovém průmyslu.

Následky

Akvizice Armu by mohla vést k nižší konkurenci, potlačení inovací, k dražším nebo dokonce méně kvalitním produktům. Antimonopolní obavy byly součástí širšího reportu, který se také zabýval obavami o národní bezpečnost. Tento report vláda veřejně nezveřejnila.

Britský digitální tajemník Oliver Drowden řekl, že momentálně přemýšlí o oslovení antimonopolních regulátorů k vedení podrobnější investigace. Pro toto rozhodnutí neexistuje žádný časový rozvrh. Digitální tajemník se může rozhodnout, jestli fúzi zruší nebo schválí s podmínkami nebo bez nich.

Mluvčí společnosti Nvidia uvedl, že se Nvidia těší na názory antimonopolního regulátora a vyřešení veškerých obav ze strany britské vlády. Finanční ředitel společnosti uvedl na začátku týdne, že přestože diskuze s regulátory trvaly déle, než společnost očekávala, je Nvidia přesvědčena o tom, že se akvizice uskuteční.

 

Akcie společnosti Nvidia (NVDA) v předburzovní fázi rostou o 0,12 % na  228,70 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal, Tech Crunch

Lucie Bedrníková, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.