Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Aktualualizovaná doporučení pro SAP, Linde, K+S a ThyssenKrupp

14.10.2015 | 09:49 0 Komentářů

HSBC pozitivně hodnotí předběžné výsledky softwarové společnosti SAP za 3Q, naopak analytici UBS očekávají těžkosti pro chemický sektor v příštím roce.

HSBC očekává od SAPu akcelerující výnosy, stabilizující se a transparentnější marži

Analytici HSBC zvýšili doporučení softwarové společnosti SAP (SAP; -0,56 %) na „buy“ z „hold“ a cílovou cenu na 75 EUR z 72 EUR po předběžných výsledcích za 3Q, které překonaly očekávání trhu. Podle HSBC výsledky předvedly zdravý růst cloudového businessu, dařilo se také jinak ustupujícím oslabujícím licencím, které ustupují cloudu.

Evropské chemičky podle UBS čeká těžký rok, snižuje doporučení společnostem Linde a K+S

Analytici UBS očekávají, že evropský chemický sektor v  roce 2016 potká „neobvyklá shoda nepříznivých okolností“, mezi které řadí posilující euro, slabý brazilský real, snížení výhledu HDP pro Čínu a další země a očekávaná cena ropy brent kolem 55 USD/barel.

Preference analytiků fosfátu nad potaší ve hnojivech se odráží na snížení doporučení UBS pro výrobce potašových hnojiv K+S (SDF; -2,22 %) na „sell“ z „neutral“ i vzhledem k novým projektům v Severní Americe. Výrobce průmyslových plynů Linde (LIN; -2,57 %) se od UBS dočkala snížení na „sell“ z neutral“ kvůli faktorům, kterým bude muset společnost čelit v letech 2016 a 2017. UBS v současné době nevydala žádné nákupní doporučení pro sektor průmyslových plynů.

Berenberg začal pokrývat ocelářský koncern ThyssenKrupp

Analytici Berenberg vydali nákupní doporučení pro ThyssenKrupp (TKA; -0,76 %) s cílovou cenou 26 EUR.

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.