Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Aktualizované dividendy německých titulů z indexu DAX v roce 2016

29.03.2016 | 18:36 0 Komentářů

Dividendový kalendář německých společností z indexu DAX 30 v roce 2016. Aktualizace navržených dividend 2016 k 29. 3.

Pro přehlednost jsme pro Vás opět připravili tabulku německých společností z indexu DAX a jejich dividend pro rok 2016. Tituly jsou řazeny abecedně podle tickeru. Výši dividend udáváme v absolutní hodnotě v eurech spolu s indikovaným dividendovým výnosem v procentech k závěrečnému kurzu z 28. 3. 2016.

Poslední společnost z indexu DAX, která zatím neoznámila návrh dividendy za rok 2015, je automobilka Volkswagen, která by tak měla učinit 28. dubna. Po loňských 4,86 EUR na akcii se vzhledem k zatím nejasným následkům kauzy „Dieselgate“ očekává nižší dividenda. Agentura DPA-AFX dnes s odkazem na nejmenované členy dozorčí rady zveřejnila zprávu, podle které automobilka dokonce zvažuje přerušení výplaty dividendy. Automobilka v ranním prohlášení odmítla komentovat výsledky a návrh dividendy před zveřejněním kompletních výsledků.

U všech německých titulů z indexu DAX s výjimkou společnosti E.ON, která dividendu vyplatí až 5. 6., je datum výplaty dividendy stejný jako EX Dividend Date. Poslední obchodní den s nárokem na dividendu (tzv. rozhodný den) je u německých akcií den předcházející ex dividend date. Přejete-li si obdržet dividendu z daného titulu, je tedy potřeba nakoupit akcie nejpozději během obchodní seance před EX dividend date.

Dividendy českých akcií za roky 2016, 2015 a dalších letech průběžně aktualizujeme, dividendy polských titulů připravujeme.

Zajímavé postřehy analytiků a makléřů Fio banky nově i na Twitteru @Fio_investice (https://twitter.com/Fio_investice).

Dividendový výnos akcií z indexu DAX

 

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

http://www.fio.cz/docs/zpravodajstvi/1-komentare/cz/176618_Dividendy_DAX_2016_03_29.pdf

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.