Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Aktivity v oblasti fúzí a akvizic přinesly trhům nový impuls

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Úterní obchodování znamenalo pro evropské akciové trhy již třetí vzestupnou seanci v řadě. Roli tahouna sehrály komoditní tituly, které rostly v reakci na zpevnění cen ropy a kovů. Aktivity v oblasti fúzí a akvizic zase vytlačily nahoru sektor telekomunikací. Akcie Deutsche Telekom a France Telecom přidaly kolem dvou procent po zveřejnění exkluzivních jednání o fúzi svých britských mobilních divizí. Právě jednání a nabídky v oblasti fúzí a akvizic daly trhům v tomto týdnu nový impuls. Analytici se domnívají, že mezitím co akciové trhy během posledních měsíců posílily, skutečným znamením, že se kreditní trhy začínají uvolňovat bude právě znovu se vynořování podobných korporátních aktivit.
Pro americké akcie bylo úterní obchodování první seancí týdne a širokému trhu s indexem S&P500 se podařilo zakončit v plusu. Nejlépe si vedl obor komodit, základních materiálů a přírodních zdrojů. Mezinárodní měnový fond nabudil ekonomické naděje prohlášením, že globální oživení se může dostavit na začátku příštího roku, tedy dříve než instituce doposud očekávala. Komoditním cenám pomáhal i oslabující dolar, který ztratil proti koši hlavních zahraničních měn a dotkl se jedenáctiměsíčního minima poté, co se znovu objevily některé názory, že by zelené bankovky měly být nahrazeny jinou globální rezervní měnou. Sběh pozitivních faktorů vytáhl cenu zlata během včerejšího obchodování na nové osmnáctiměsíční maximum nad 1008 dolarů za unci, ale cena drahého kovu nakonec tutoho hodnotu neudržela a zavřela na úrovni 999,50 dolarů. Před dnešním zasedáním zemí OPEC zaznamenala cena ropy jednu z nejlepších seancí za více než poslední měsíc a vyskočila o 3% nad hodnou 71 dolarů za barel.
Dnes ráno zahajují evropské burzy opatrně s náznakem vybírání zisků v reakci na slabší závěr asijských trhů. Odpoledne bude přitahovat pozornost investorů Béžová kniha amerického Fedu. Michal Doležal, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.