Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Aktivistický investor chce rozdělit společnost DuPont

17.09.2014 | 10:32 0 Komentářů

Vedení fondu Triand tvrdí, že současná struktura společnosti DuPont a její portfolio jsou příliš komplexní. Fond by proto chtěl DuPont se sedmi segmenty působení rozdělit na dvě samostatné společnosti.

Jedna společnost by se zabývala zemědělstvím, výživou a živými vědami, rychle rostoucími segmenty, které v roce 2013 dosáhly tržeb ve výši 16,4 mld. USD. Druhá by se věnovala materiálům, bezpečnosti a elektronice, segmentům generujícím silné cashflow, které v roce 2013 dosáhly tržeb ve výši 12,9 mld. USD.

Rozdělení by podle fondu přineslo asi 2 až 4 miliardy v ročních úsporách a růst ceny akcií na dvojnásobek během tří let.

S plánem na rozdělení nesouhlasí Ellen Kullman, generální ředitelka DuPontu, která tvrdí, že i zdánlivě nesouvisející divize můžou těžit z křížového prodeje a sdílet výzkum a vývoj. Navíc DuPont už v loňském roce oznámil plán na prodej chemické divize vyrábějící Teflon a barvy s 6,7 mld. USD v tržbách za rok 2013.

Triand Fund Management má téměř 3% podíl v Dupontu ve výši 1,6 mld. USD a již získal podporu fondu California State Teachers‘ Retirement System s podílem ve výši 250 mil. USD.

Titul (DD) včera uzavřel se ziskem 0,81 %.

Zdroj: Wall Street Journal

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.