Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Akciový výhled

27.08.2012 | 09:15 0 Komentářů

Pražská burza v minulém týdnu uzavřela s mírnými ztrátami a to především díky páteční seanci (-1%), kdy poklesu dominovala rakouská Erste bank v kontextu negativního vývoje – bankovního sektoru – v Evropě.

Úvod do nového týdne bude ve znamení opatrnosti, zmiňovaná Erste indikuje otevření v blízkosti 390 Kč úrovně, po silném závěru by mírně níž měla otevírat i Komerční banka. Bez růstových impulzů zůstávají akcie NWR, i přes slušná kvartální čísla investoři hledí do budoucnosti, a tu vidí (alespoň prozatím) spíše skepticky. 95Kč úroveň je ale prozatím pevně strážena lokálními investory. Defenzivy by si dnes mohly připsat kladné body – o akcie ČEZu zůstává slušný zájem (v kontextu růstu i okolních utilit), akcie Telefonicy ČR by po pátečním vybírání zisků měly projít stabilizací s cenami obchodů nad hranicí 400 Kč.

V následujících (tý)dnech lze očekávat živo na poli dalšího postupu řešení evropské dluhové krize, proto je pravděpodobná zvýšená volatilita v návaznosti na dílčí zprávy hlavních představitelů. Bedlivě budou sledovány i zprávy z Fedu, QE3 se pravděpodobně blíží….

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.