Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Akciový index DAX zakončil týden růstem

27.09.2019 | 17:49 0 Komentářů

Slušné zisky si připsal letecký dopravce Lufthansa (+3,2 %) a Covestro (+3,0 %). Naopak se nedařilo společnosti Infineon Technologies, která oslabila o 2,2 %.

Nejlépe se dařilo aerolince Lufthansa (+3,2 %). Společnost dnes informovala, že generální ředitel aerolinky Lufthansa odstoupil z dozorčí rady thyssenkrupp před plánovaným setkáním s CEO thyssenkrupp. Následovala Covestro (+3,0 %), která rozšiřuje svůj koncept otevřených inovací s partnery z Šanghaje. Společnost se tak chystá na další vlnu průmyslové a informační revoluce, uvedla CCO Sucheta Govil. Dodala, že firma je otevřená se přizpůsobím budoucím trendům a ráda by se stala partnerem svým zákazníků kdy přijde řeč na inovace. Jako třetí skončila společnost BASF (+2,6 %), která dnes oznámila, že by ráda viděla roční nárůst EBITDa ve výši 5 % a do roku 2030 by ráda zvýšila své tržby o 5 %.

Nejhůře se vedlo podniku Infineon Technologies (-2,2 %). Banka Metzler dnes uvedla, že konsensus společnosti pro rok 2020 se jeví příliš optimisticky, a proto snížila doporučen na sell z předchozího hold. Následovala firma Continental (-0,4 %) a Deutsche Telekom (-0,4 %). Ta se dnes nechala slyšet, že by se v Německu ráda stala jedničkou v oblasti 5G sítí, uvedl CEO Tim Hoettges na 5G konferenci v Berlíně. Do konce letošního roku by Telekom rád instaloval 300 5G antén, které budou rychlejší, bezpečnější a pomůžou zvýšit produkční aktivitu od agrikultury a logistiky po inženýrství.

Index DAX +0,67 % na 12371,2 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Lufthansa (LHA) +3,2 % Infineon Technologies (IFX) -2,2 %
Covestro (1COV) +3,0 % Continental (CON) -0,4 %
BASF SE (BAS) +2,6 % Deutsche Telekom (DTE) -0,4 %
Adidas (ADS) +2,3 % E.ON (EOAN) -0,4 %
Deutsche Bank (DBK) +1,7 % Munich Re (MUV2) -0,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.