Neděle 01. listopadu. Svátek má Felix.

Akciový index DAX vychází z dnešního dne silnější

08.01.2019 | 17:41 0 Komentářů

DAX dnes posílil o 0,82 %. Velmi dobře si dařila akcie společnosti Bayer AG (BYAN), která vzrostla o 3 %. Zisk si připsala taktéž akcie Adidas (ADS), která si polepšila o 2,4 %. Volkswagenu (VOW3) se dnes také dařilo, když si připsal 2,3 %. Dnešní seance však nebyla přívětivá k Fresenius SE (FRE) tratící 2,2 %.

Akciový index DAX vychází z dnešního dne silnější a posílil o 0,82 %. Nejvíce se dnes dařilo spotřebnímu sektoru, zdravotnictví a informačním technologií. Naopak dnešek nebyl příznivý pro komunikace.

Velmi dobře si dnes dařila akcie společnosti Bayer AG (BYAN), která vzrostla o 3 %. V průběhu dne mu napomohla informace týkající se jím odkoupené americké firmy Monsanto, viz zde. Monsanto totiž v Indii vyhrál vleklý spor o patent na geneticky modifikovaná semena po odvolání se k tamnímu nejvyššímu soudu. Zisk si připsala taktéž akcie Adidas (ADS), která si polepšila o 2,4 %. Stalo se tak v návaznosti na informace z Číny, kde mělo dojít k navýšení výdajů na nákup sportovních doplňků, což naplňuje přání tamní establishmentu, aby se čínští obyvatelé zaměřili více na sport a začali žít zdravěji. Volkswagenu (VOW3) se dnes také dařilo, když si připsal 2,3 %. Automobilovému sektoru napomáhá důvěra v uvolnění tenzí v americko-čínských obchodních vztazích v rámci obnoveného vyjednávání. Vedle toho médii prošla informace o tom, že čínská poptávka po automobilech by měla začít opět posilovat. Nejobchodovanější akcií byla dnes Deutsche Bank (DBK) připisující 0,95 %, objem obchodů u ní dosáhl na 11,8 mil.

Dnešní seance však nebyla přívětivá k Fresenius SE (FRE) tratící 2,2 %. Dotklo se jej rozhodnutí analytiků Commerzbanky na snížení investičního doporučení z „koupit“ na „držet“ s cílovou cenou 50 EUR z původních 78 EUR. Klesaly dále například akcie jako Deutsche Telekom (DTE; -1,4 %), Fresenius Medical Care AG (FME; -0,9 %) či Linde (LIN; -0,73 %).

 

Index DAX +0,82 % na 10835,45 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Bayer (BAYN) +3,0 % Fresenius (FRE) -2,2 %
Adidas (ADS) +2,4 % Deutsche Telekom (DTE) -1,4 %
Volkswagen (VOW3) +2,3 % Fresenius Medical Care (FME) -0,9 %
ThyssenKrupp (TKA) +2,2 % Munich Re (MUV2) -0,8 %
Lufthansa (LHA) +2,0 % Beiersdorf (BEI) -0,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.