Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Akciové zprávy 25/03: PMČR, ČEZ, Telefónica O2

25.03.2008 | 10:07 0 Komentářů

PX 1516 (+1,34 % d/d); objem 1601 mil. Kč (97,3 mil. USD).
 
PMČR: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Vaníček)
Očekáváme, že společnost PMČR by v následujících dnech mohla zveřejnit pozvánku na svou řádnou valnou hromadu, která se obvykle koná na konci dubna. Pozvánka bývá zasílána nejméně měsíc před valnou hromadou. Společnost by také mohla oznámit svůj nekonsolidovaný čistý zisk za rok 2007. Firma by mohla také naznačit výši dividendy (obvykle na dividendách vyplácí 100 % čistého zisku). Očekáváme čistý zisk 1 752 mil. Kč (+6,4 % r/r), tedy 638 Kč na akcii. Pokud dividenda bude ve stejné výši, bude to znamenat hrubý dividendový výnos 9,8 %.
 

mil. Kč, IFRS nekons.
odhad AFT
r/r

Čistý zisk
1 752
6,4%

Dividenda (hrubá, Kč)
638
6,4%

 
ČEZ: Neutrální zpráva (Analytik: Petr Novák)
Václav Pačes, předseda komise připravující novou energetickou koncepci ČR, podle listu E15 řekl, že jeho komise vládě doporučí, aby nekladla legislativní překážky pro žádný návrh, ať se týká jádra, uhlí nebo obnovitelných zdrojů. Druhou prioritou by měly být úspory a třetím doporučením bude rozumný mix všech typů energií. Toto prohlášení není překvapením pro nás ani pro trh, je v souladu se současnou energetickou koncepcí. Podle našeho názoru česká energetika v budoucnu bude muset být založena na nových jaderných a uhelných elektrárnách. Výstavbu nových zdrojů však nyní neumožňuje vládní prohlášení, podle kterého vláda neučiní žádné rozhodnutí o prolomení uhelných těžebních limitů ani o vybudování nových jaderných elektráren.
 
Telefónica O2 CR: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Vaníček)
Šéf Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák listu HN řekl, že podle něj v ČR není vhodné prostředí pro virtuální telefonní operátory. Ti většinou poskytují levnější volání. Virtuální operátoři zatím nebyli schopni uzavřít smlouvy se třemi hlavními mobilními operátory. Dvořák by přivítal, kdyby se kvůli rychlejšímu rozvoji nových technologií velcí operátoři dohodli na sdílení sítí.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.