Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Akciové zprávy 24/04: Zentiva, PMČR, Orco, Erste, CME

24.04.2008 | 11:10 0 Komentářů

PX 1555 (+0,6 % d/d); objem 1906 mil. Kč (121 mil. USD).
 
Zentiva: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Vaníček)
Zentiva dnes v poledne oznámí své tržby za 1Q08. Mohla by také sdělit informace o trzích např. v ČR, Rumunsku a Turecku. Očekáváme, že celkové tržby stouply o 30,7 % r/r na 4,42 mld. Kč, zejména díky zahrnutí turecké akvizice Eczacibasi (1,4 mld. Kč). Podrobné údaje firma oznámí 19. května.
Protože tržby poskytují pouze omezený obrázek o hospodaření, nepředpokládáme výraznou reakci trhu. Pokud by tržby výrazně zaostaly za očekáváním, akcie Zentivy by mohly oslabit (investoři jsou nejistí poté, co firma loni několikrát snížila výhledy hospodaření).
 

kons., mld. Kč
odhad AFT
r/r
odhad trhu

Tržby
4,415
+30,7%
4,470

Zdroje: Zentiva, Reuters a ATLANTIK FT
 
PMČR: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Vaníček)
Společnost Philip Morris Int. (vlastník PMČR) včera oznámila, že celkový trh cigaret v EU v 1Q klesl o 5,5 %, kvůli předzásobení v ČR v 4Q07 před zvýšením tabákových daní od ledna 2007, což částečně kompenzoval nárůst předzásobení konkurentů v Německu. Objem cigaret, které PMI prodal v EU, klesl o 5,9 %, což je důsledek nižších prodejů v ČR a poklesu trhu EU. Pokles prodejů PMČR v 1Q08 se očekával. PMČR údaje za 1Q08 neposkytuje.
Tyto informace potvrzují náš názor, že PMČR bude mít obtížné 1. pololetí 2008, což negativně ovlivní ziskovost firmy v letošním roce. Tento fakt, spolu s celkovou situací na akciových trzích, je důvodem, proč investoři nereagovali pozitivně na velmi dobrý dividendový výnos, který akcie PMČR nabízejí (12,6% dividendový výnos ke dni 16. dubna, což byl rozhodný den pro právo na dividendu).
 
Orco: Neutrální zpráva (Analytik: Patrick Vyroubal)
Dnes se koná valná hromada společnosti Orco. Na programu bude schválení konsolidovaných finančních výkazů za rok 2007, navržené hrubé dividendy 1,4 EUR na akcii (+40 % r/r; dividendový výnos 2,8 %) či změny v představenstvu. Dnes se akcie Orca naposledy obchodují s právem na dividendu.
 
Erste: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Lávička)
Akcionáři České spořitelny (z 98% vlastněné Erste Bank) včera na valné hromadě podle očekávání schválili hrubou dividendu 4,56 mld. Kč. Z celkového čistého zisku 12,2 mld. Kč tak ČS vyplatí 37,5 %. Erste na dividendách dostane 14,1 Kč na akcii Erste. Rozhodný den pro právo na dividendu byl 23. duben, dividenda bude vyplacena 1. června.
 
CME: Neutrální zpráva (Analytik: Patrick Vyroubal)
Ratingová agentura Standard & Poor’s podle agentury Bloomberg potvrdila dlouhodobý úvěrový rating společnosti CME „BB“, výhled ratingu je stabilní. Agentura také začala hodnotit nadřízené převoditelné dluhopisy CME (vydané v březnu 2008, v hodnotě 475 mil. USD) ratingem „BB“. S&P také zvýšila dlouhodobé úvěrové hodnocení dříve vydaných nadřízených dluhopisů (za celkem 395 mil. EUR) z „BB-“ na „BB“.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.