Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Akciové zprávy 20/03: Erste, KB, Telefónica O2, Orco, PMČR

20.03.2008 | 10:09 0 Komentářů

PX 1520 (+1,1 % d/d); objem 3253 mil. Kč (203 mil. USD).
KB: Neutrální/Neutrální zpráva (Analytik: Milan Lávička)
Největší francouzská banka BNP Paribas včera oznámila, že odstoupila od záměru převzít Société Générale (SG; vlastník 60 % akcií Komerční banky). O převzetí SG se mluví od ledna, kdy banka oznámila ztráty ve výši 4,9 mld. EUR způsobené neautorizovanými obchody jednoho svého obchodníka. Zpráva může být mírně negativní pro akcie Komerční banky, jelikož někteří investoři mohou spekulovat na případný zpětný odkup akcií po převzetí mateřské společnosti.
Erste: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Lávička)
Česká spořitelna (vlastněná Erste Bank) očekává, že letos poskytne o 10 % více hypoték než loni (loni nárůst činil 50 %). Raiffeisenbank u svých hypoték očekává obdobný nárůst (12%). Naše projekce je optimističtější: letos pro český hypoteční trh počítá s nárůstem o 25 %, protože údaje za leden a únor neukázaly výrazné zpomalení hypotečních půjček.
Telefónica O2: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Vaníček)
Česká pobočka mobilního operátora Vodafone podle listu HN oznámila, že chce posílit svou pozici u firemních zákazníků a k tomu využije úzké partnerství nebo akvizici některé z tuzemských společností, poskytujících volání přes pevné linky. Vodafone také chce rozšířit své internetové/datové služby, které jsou jednou z růstových oblastí fixních/mobilních linek. Pokud Vodafone začne poskytovat komplexnější služby, zvýší se tak konkurence, zejména pro Telefóniku O2 (ta poskytuje pevné i mobilní linky).
Orco: Neutrální zpráva (Analytik: Patrick Vyroubal)
Orco sdělilo informace o svém projektu v Bratislavě. Budova City Gate (koupená v květnu 2007) je od ledna 2008 v rekonstrukci, která má být dokončena v prosinci 2008. Celkové investiční náklady by měly činit 42 mil. EUR. Budova bude mít 5 100 m2 obytné plochy a 4 000 m2 obchodní plochy. Protože projekt již byl trhu znám, zprávu hodnotíme jako neutrální. V budoucnu Orco z projektu bude získávat příjmy z nájmů.
PMČR: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Vaníček)
Poslanecká sněmovna včera vrátila do druhého čtení návrh novely protikuřáckého zákona. Zpráva je pro akcie PMČR neutrální, protože neúspěch návrhu se očekával. Schválení návrhu by snížilo tržby PMČR, ale schválení považujeme za nepravděpodobné, protože návrh nemá dostatečnou podporu.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.