Středa 23. září. Svátek má Berta.

Akciové zprávy 05/05: NWR, Zentiva, ČEZ

05.05.2008 | 11:09 0 Komentářů

PX 1660 (+3,1 % d/d); objem 2694 mil. Kč (164 mil. USD).
NWR: Neutrální zpráva (Analytik: Petr Novák)
Dnes končí zkrácené upisovací období akcií NWR pro retailové investory. Očekáváme, že cena bude oznámena dnes odpoledne. Akcie se začnou obchodovat zítra, 6. května.
Zentiva: Neutrální zpráva (Analytik: Milan Vaníček)
Skupina PPF, která vlastní 19,1 % Zentivy, hodlá učinit dobrovolnou nabídku na odkup zbývajících akcií Zentivy. Cenu stanovila na 950 Kč, což je 1,9 % nad páteční zavírací cenou. PPF údajně chce získat dostatečně velký podíl, aby byla schopna ovlivňovat strategii a řízení Zentivy. Nabídku ještě musí schválit regulátor (ČNB). Schválení je pravděpodobné, protože cena je v souladu s cenami akcií Zentivy v poslední době. Podle našeho názoru bude zájem akcionářů o využití nabídky spíše omezený, protože nabízená cena je blízko tržní ceně a akcionáři akcie pravděpodobně nakoupili za podobné ceny. Zřejmě se také objeví spekulace, co by PPF dělala s větším podílem (prodat dál, atd.)
Zentiva si podle agentury Bloomberg najala investiční banku Merrill Lynch jako finančního poradce. Jde o reakci na nabídku PPF na odkup akcií Zentivy. Kvůli této nabídce se brzy sejde představenstvo Zentivy. Zentiva doporučuje svým akcionářům, aby na nabídku PPF nereagovali.
ČEZ: Neutrální zpráva (Analytik: Petr Novák)
ČEZ v pátek podle očekávání dokončil odkup vlastních akcií. Očekáváme, že odkoupené akcie firma zruší (management zrušení podporuje). Již dříve bylo oznámeno, že management valné hromadě navrhl schválit další odkup, až 10 % vlastního jmění. ČEZ však očekává, že nový odkup využije jen částečně, v závislosti na úspěšnosti v akvizicích a tvorbě volných peněžních toků. Zrušení akcií jsme již zahrnuli do našeho ocenění ČEZu. Ukončení odkupu by již mělo být zahrnuto v ceně akcií ČEZu.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.