Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Akciové trhy zakončí týden se zisky

Americké akciové trhy by měly zahájit dnešní obchodování mírným růstem. Děje se tak primárně kvůli pokračování úspěšné výsledkové sezóny. Dnes reportuje jen něco málo přes deset společností, z nichž většina již publikovala své výsledky před otevřením burz a opět překonávají očekávání trhu. Největším překvapením je sociální síť Twitter, kde se se čekal zisk 0,19 USD na akcii, avšak realita je více jak sedminásobně vyšší, a to 1,58 USD na akcii. Akcie by mohly otevřít růstem větším jak 5 %.

Evropské trhy se dnes obchodují převážně se ziskem. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,2 %. Nejlépe se daří telekomunikačním společnostem (+1,9 %). Na opačné straně se nachází především realitní developeři se ztrátou šesti desetin procenta.

Pražská burza přibližně devadesát minut před koncem obchodní seance ztrácí 0,3 %. Za poklesem stojí finanční instituce v čele s pojišťovnou VIG (-1,1 %) následovanou Erste Group (-0,7 %) a Komerční bankou (‑0,4 %). Mediální skupina CME tento týden překonala hranici 100 CZK na akcii díky svým velmi solidním výsledkům hospodaření, které prezentovala v úterý. Dnes si připisuje další 1,9 %.

Jiří Kostka, analytik Komerční Banky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.