Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Akciové trhy v zámoří hledají na úvod týdne směr

22.08.2016 | 20:15 0 Komentářů

Americké akciové indexy zaznamenávají nevýrazný úvod do nového týdne, když všechny tři hlavní indexy se obchodují okolo nuly. Široký akciový index S&P 500 aktuálně odepisuje 0,1 %. Technologický index Nasdaq přidává nepatrných 0,05 % a tradiční index Dow Jones je v porovnání se závěrem předchozí obchodní seance rovněž na téměř totožných úrovních (-0,05 %).

Na komoditním trhu prohlubuje ropa ztráty z úvodu dne o více než 2,8 % a posílá do červených čísel celý energetický sektor (-0,94 %). V rámci jednotlivých sektorů se nedaří ani základním materiálům, které ztrácí 0,3 %. Daří se naopak defenzivním utilitám (+0,5 %).

Na úrovni jednotlivých společností těží z akvizičních choutek Pfizeru biotechnologická společnost Medivation (+19,78 %). A daří se i dalším biotechnologickým titulům. Celgene Corporation (CELG) přidává 1,6 %, BioMarin Pharmaceutical (BMRN) zpevňuje o 6,5 % a Valeant Pharmaceuticals (VRX) roste o silných 9 %. Regeneron Pharmaceuticals (REGN) je dnes se 4% růstem nejvýkonnějším titulem v rámci indexu S&P 500.

S klesající cenou ropy naopak výrazně ztrácí pronajímatel ropných plošin Transocean (RIG), který odepisuje 3,8%. Energetická společnost Marathon Oil (MRO) je s 8% propadem nejztrátovějším titulem v rámci indexu S&P 500.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.