Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Akciové trhy se opět spustily dolů

05.03.2020 | 17:23 0 Komentářů

Nejistota na trzích podle posledního vývoje přetrvává a investorský sentiment tak poslední krok FEDu alespoň pro tuhle chvíli nespravil.

Americké a Evropské akciové index během čtvrteční seance oslabují. Sentimentu na trhu tak zřejmě snížení úrokových sazeb FEDu nepomohlo.

Akciové trhy v minulém týdnu výrazně oslabovaly a akcionáři čekali na náznaky od americké centrální banky, která na počátku tohoto týdne snížila úrokové sazby. I přestože vlády a centrální banky se snaží na tržní situaci reagovat, snahy o zmírnění paniky překazují společnosti, které vydávají prohlášení o možných dopadech koronaviru na jejich podnikání. Ve čtvrtek letecký průmysl uvedl, že by mohlo čelit škodám ve výši přesahující 100 miliard dolarů.

Čínský prezident se nechal slyšet, že země se nevzdala v otázce zdvojnásobení svého hrubého domácího produktu do roku 2021 oproti roku 2010. To by vyžadovalo letošního meziroční růst v minimální výši 5,6 %. To tak dodalo na důvěryhodnosti již dříve oznámených stimulačních záměrů později v letošním roce.

Pražská burza dnes oslabila o 2,06 %, francouzský index CAC 40 oslabuje o 2 %, londýnský index o 1,5 %. Ve Spojených státech oslabuje širší index SPX o 1,6 %, Dow Jones o 1,84 % a Nasdaq o 1,2 %.

O FEDu v kontextu současné situace se více rozepsal náš kolega František Mašek na svém blogu.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.