Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Akciové trhy pokračovaly v korekci

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Během středeční seance pokračovali investoři ve vybírání zisků a evropské burzy zakončily opět níže. Pan-evropský benchmarkový index FTSEeurofirst 300 zavřel s mírnou ztrátou 0,4%. Nejhůře dopadl finanční sektor. Akcie bankovních domů Banco Santander, Barclays, Credit Suisse, Lloyds, Societe Generale, UBS, UniCredit ztrácely mezi 1 až 6%. K bankám se přidaly i pojišťovny a padaly kurzy společností Aegon, Axa, Allianz nebo Swiss Re. Na pokles ceny kovů reagovaly oslabením akcie těžařských firem. Na druhé straně těžká váha ropného průmyslu společnost British Petroleum oznámila významný nález ropných ložisek v Mexiském zálivu. Akcie společnosti reagovaly posílením o 4%.
Hlavní americké indexy během včerejšího obchodování fluktuovaly mezi kladným a záporným teritoriem a nakonec podobně jako Evropa zakončily s mírnou ztrátou. Počet pracovních míst v soukromém sektoru se v srpnu snížil o 298t, což bylo o něco více než očekával trh. Podobně jako na evropských trzích i na amerických burzách nejvíce ztratily opět akcie bank. Nahoru šly akcie průducentů zlata v reakci na zvestup ceny drahého kovu na 981,50 dolarů za unci.
Dnes dopoledne evropské trhy stagnují, účastníci trhu sledují výsledek měnového zasedání Evropské centrální banky. Michal Doležal, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.