Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Akciové trhy na úvod týdne bez společného trendu

Evropské akcie míří na úvod týdne za zisky. Index Stoxx 600 v odpoledních hodinách přidává zhruba třetinu procenta. V rámci evropských indexů jsou největší pohyby patrné na britském FTSE 100, který přidává dvě procenta. Důvodem je slábnoucí libra v reakci na zvyšující se obavy ohledně výstupu Velké Británie z EU bez dohody. Slabší britská libra tak pomáhá tamním exportérům, což se odráží i na růstu cen jejich akcií.

Americké akciové trhy zahájily v červeném, když S&P 500 přichází o 0,4 %. Nejhůře se vedle prodejců spotřebního zboží daří informačním technologiím a komunikačním společnostem, jejichž ztráty se pohybují od 0,6 % do 0,8 %.

Pražskému parketu dnes vévodila Moneta, která si připsala 0,6 %. Půl procenta přidaly shodně Komerční banka a pojišťovna VIG. V plusu ještě uzavřel telekomunikační operátor O2 Czech Republic (+0,2 %). Ostatní tituly zamířily do červeného, v lepším případě žádných změn nedoznaly. Nejméně se dnes dařilo tabákovému výrobci Philip Morris ČR, který ztratil 1,0 % své hodnoty. Burzovní index PX pak uzavřel se ztrátou 0,2 %. Obchodní aktivita byla opět velmi podprůměrná.

Miroslav Frayer, analytik Komerční banky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.