Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Akciové indexy: Wall Street vstoupil do nového týdne smíšeně

22.09.2009 | 09:54 0 Komentářů

Americké akcie zaznamenaly v průběhu pondělního obchodování smíšený vývoj, akciové indexy Dow Jones Ind. Avg. a S&P 500 lehce oslabily (-0,42%, resp. -0,34% ), zatímco technologicky laděný Nasdaq mírně posílil (+0,24% ). Technologický sektor vyzvedla do zelených čísel zpráva, že americký počítačový gigant Dell plánuje akvizici poskytovatele informačních technologií Perot Systems za 3,6 mld. USD.  K žádnému většímu výběru zisků tak ani v průběhu včerejší seance nedošlo, i vzhledem k absenci zveřejnění důležitých makrodat.

Dnešní ekonomický kalendář opět nenabídne mnoho zajímavých položek – za zmínku stojí pouze v 16:00 SEČ zveřejněné reporty v podobě indexu cen domů (předch.: 0,5%, oček.: 0,5%)  a indexu výrobní aktivity podle richmondského Fedu (předch.: 14b., oček.: 17 b.). Jejich vliv na dnešní obchodování by ale neměl být příliš výrazný, na druhou stranu je velice pravděpodobné, že vývoj na amerických akciových trzích bude do jisté míry ovlivněn spekulacemi nad očekávanými výstupy ze zasedání FOMC, které budou zveřejněny v zítřejších večerních hodinách.

Futures na hlavní akciové indexy se zatím pohybují v zelených číslech (DJIA +0,62%, S&P 500 +0,64%, Nasdaq +0,62%).

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2009-zari/2009-09-22_daily.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.