Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Akciové indexy: Wall Street včera posiloval před dnešním klíčovým reportem z trhu práce

08.01.2010 | 10:28 0 Komentářů

Americké akcie včera posilovaly, hlavní akciové indexy zakončily obchodování s mírným růstem, výjimkou byl technologický sektor (Dow Jones Industrial Average +0,31%, S&P 500 +0,40%, Nasdaq -0,05%). Obchodníky potěšil zejména tradiční report z trhu práce v podobě nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, jejichž počet se oproti očekávaným 449 tis. snížil na 434 tis., ještě lepší byla statistika pokračujících žádostí, které klesly oproti očekávaným 4,97 mil. na 4,8 mil., což mnoho obchodníků vnímá jako pozitivním signál před dnešním stěžejním reportem v podobě změny počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor, kde se očekává úbytek pouze 20 tis. pracovních míst, někteří analytici dokonce hovoří o možném růstu.

Pokud by se tak skutečně stalo, jednoznačně by to byla dobrá zpráva pro ostře sledovaný trh práce, nicméně dopad na dění na akciových indexech již není tak jednoznačný. Lepší než očekávaný údaj totiž opět může spustit vlnu spekulací ohledně možného zvyšování úrokových sazeb ze strany centrální banky v tomto roce. Každopádně dnes zveřejnění bude udávat ráz dnešního obchodování, zejména v úvodu seance očekáváme zvýšenou volatilitu a vysoké obchodní objemy.

Futures na hlavní akciové indexy se nyní pohybují mírně v zelených číslech (DJIA +0,09%, S&P 500 +0,09%, Nasdaq +0,07%).

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2010-leden/2010-01-08_daily.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.