Pondělí 10. května. Svátek má Blažena.

Akciové indexy: Wall Street v závěru vymazal ztráty, indexy opět v zelených číslech

15.09.2009 | 09:45 0 Komentářů

Americké akcie po víkendu opět posílily, hlavní akciové indexy se dokázaly dostat z prodejního tlaku z úvodu včerejší seance a zakončily obchodování opět v zelených číslech (Dow Jones Ind. Avg.+0,22%, S&P 500 +0,62%, Nasdaq +0,52%).  Výraznější korekce růstu z předchozího týdne se tedy nekonala.

Investoři věnovali pozornost projevu amerického prezidenta Obamy, který prohlásil, že dochází ke zlepšení podmínek na trhu, na druhou stranu však varoval před předčasným optimismem a uspokojením ze současného stavu. Obama také zdůraznil, že jsou zapotřebí nová pravidla regulace finančního sektoru.
Zatímco včerejší makroekonomický kalendář neobsahoval žádnou významnější položku, dnešní den je již o poznání zajímavější. V 14:30 SEČ dojde ke zveřejnění změny maloobchodních tržeb za srpen, které by podle předpokladů měly růst o 1,8% oproti předchozímu poklesu o 0,1%, bez prodejů automobilů se odhaduje růst o 0,3% (předch. -0,6%). Výrazný rozdíl je způsoben zejména díky efektu šrotovného, které významně zvýšilo prodeje automobilů v letních měsících. Ve stejnou dobu se ještě dočkáme vyhlášení indexu cen výrobců, který by měl za srpen růst o 0,9% (oproti předchozímu poklesu o 0,9%), současně dojde ke zveřejnění Newyorkského výrobního indexu, který by měl podle konsensu růst na hodnotu 15 oproti předchozím 12,8b.

Futures na hlavní akciové indexy se zatím pohybují mírně v červených číslech (DJIA -0,06%, S&P 500 -0,10%, Nasdaq -0,03%).

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2009-zari/2009-09-15_dennik.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.