Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Akciové indexy: Wall Street v pátek opět v zelených číslech po sérii zvýšených investičních doporučení

21.09.2009 | 09:55 0 Komentářů

Americké akcie v pátek znovu lehce posilovaly, akciové indexy nakonec zakončily obchodování  mírně v zelených číslech (Dow Jones Ind. Average +0,37%, S&P 500 +0,26%, Nasdaq +0,29%). Ani v pátek tak nedošlo k očekávanému výběru zisků. Naopak vývoj na amerických trzích ovlivnila série zvýšených doporučení pro společnosti jako Procter & Gamble či Chevron.

Dnešní makroekonomický kalendář neobsahuje žádnou významnější položku. To se však nedá říci o dnech následujících – zejména pak druhé polovině týdne. Ve středu dojde k vyhlášení klíčové úrokové sazby a zveřejnění závěru ze zasedání FOMC, čtvrtek přinese data z trhu s nemovitostmi v podobě počtu prodaných existujících domů, v pátek se dozvíme aktuální údaje o objemu objednávek statků dlouhodobé spotřeby, spotřebitelské důvěře a počtu prodaných nových domů. Lze tedy očekávat zvýšenou volatilitu a vyšší aktivitu obchodníků než v předchozím týdnu.

Futures na hlavní akciové indexy se zatím pohybují v červených číslech (DJIA -0,27%, S&P 500 -0,37%, Nasdaq -0,44%).

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2009-zari/2009-09-21_daily.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.