Neděle 16. května. Svátek má Přemysl.

Akciové indexy: Wall Street si včera vybral oddechový čas, dnešní den v režii expirace opčních a futures kontraktů

18.09.2009 | 09:54 0 Komentářů

Americké akcie včera přešlapovaly na místě, akciové indexy se pohybovaly v úzkém cenovém kanálu a seanci plnou růstů a poklesů nakonec zakončily v červených číslech (Dow Jones Ind. Average -0,08%, S&P 500 -0,31%, Nasdaq -0,30%). K dalšímu růstu nepomohla ani lepší makrodata z trhu s bydlením v podobě nově zahájených staveb domů a vydaných stavebních povolení, ani překvapivě výrazný růst průmyslové aktivity pro stát Philadelphia. Investoři věnovali pozornost zejména nepříliš příznivým korporátním zprávám – horší tržby ohlásily společnosti FedEx a Oracle.

Dnes žádné významnější makroukazatele zveřejněny nebudou, nesmíme však zapomenout na to, že dnes je na amerických trzích významný den („quadruple witching“), kdy dochází k vypršení splatnosti (expiraci) opcí a futures na akciové indexy a jednotlivé akcie. Lze tedy očekávat zvýšenou volatilitu, objemy by měly být nadprůměrné.

Futures na hlavní akciové indexy se nyní pohybují v červených číslech (DJIA -0,24%, S&P 500 -0,23%, Nasdaq -0,16%).

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2009-zari/2009-09-18_daily.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.