Pátek 14. května. Svátek má Bonifác.

Akciové indexy: Wall Street si v pátek vybral oddechový čas, tento týden bohatý na zveřejněná makrodata

14.09.2009 | 09:59 0 Komentářů

Americké akciové trhy v pátek přešlapovaly na místě, hlavní indexy nakonec zakončily obchodování na podobných hodnotách, na kterých do seance vstupovaly. Investory nejprve potěšil zveřejněný údaj týkající se předběžného odhadu hodnoty spotřebitelské důvěry podle Michiganské univerzity, který oproti předchozím 65,2 bodům vzrostl na 70,2 b.  Na poli korporátních zpráv pozitivně překvapila svým výhledem na další čtvrtletí společnost FedEx, která pro toto období odhaduje zisk ve výši 58 centů na akcii. Závěr obchodování byl ale poznamenán menšími výprodeji, takže indexy nakonec zakončily týden s mírnými ztrátami (Dow Jones Ind. Avg. -0,23%, S&P 500 -0,14%, Nasdaq -0,15%).

Tento týden bude oproti minulému z pohledu zveřejněných makrodat mnohem zajímavější. Dnešní makroekonomický kalendář sice neobsahuje žádnou významnější položku, zítra se ale již dočkáme vyhlášení maloobchodních tržeb a indexu PPI, ve středu dojde ke zveřejnění indexu spotřebitelských cen a průmyslové produkce, ve čtvrtek přijdou na řadu důležitá data z trhu s bydlením a tradiční počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Futures na hlavní akciové indexy se zatím pohybují v červených číslech (DJIA -0,59%, S&P 500 -0,67%, Nasdaq -0,74%).

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2009-zari/2009-09-14_dennik.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.