Středa 22. září. Svátek má Darina.

Akciové indexy: Wall Street posiluje před dnešním zveřejněním maloobchodních tržeb, výsledky dnes zveřejní Intel

14.01.2010 | 09:54 0 Komentářů

Americké akcie včera posilovaly, hlavní akciové indexy zakončily obchodování v zelených číslech (Dow Jones Industrial Avg. +0,50%, S&P 500 +0,83%, Nasdaq +1,12%). K cestě vzhůru pomohla zámořským trhům jednak optimistická očekávání ohledně hospodářských výsledků společností jako Intel (dnes) či JP Morgan (pátek), pozitivní sentiment na trzích se udržel i po zveřejnění tzv. Béžové knihy, tj. zprávy o stavu ekonomiky USA, ze které vyplývá, že ve většině monitorovaných oblastí se stav hospodářské aktivity zvyšuje, výroba pokračuje ve zlepšování, avšak zpráva na druhou stranu upozorňuje na přetrvávající vysokou míru nezaměstnanosti.

Co se týká dnešního obchodování, bude velmi zajímavé jak z pohledu makrodat, tak z pohledu korporátních zpráv. V 14:30 dojde ke zveřejnění ukazatele vývoje maloobchodních prodejů za prosinec, kde se očekává růst o 0,4%, resp. 0,3% v jádrové verzi, oproti listopadové změně ve výši o 1,3%, resp. 1,2%. Ve stejnou dobu dojde k tradičnímu zveřejnění změny počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde se očekává mírný růst na 438 tis. z předchozích 434 tis., dozvíme se také změnu indexu dovozních cen (oček. -0,1%, předch.: +1,7%).

Hospodářské výsledky dnes zveřejní společnost Intel. Od největšího světového výrobce čipů se očekávají tradičně velmi dobrá čísla a optimistické vyhlídky pro další období. Výsledky hospodaření za 4Q 2009 dnes odhalí rovněž těžební společnost Rio Tinto.

Futures na hlavní akciové indexy se nyní výrazně neodchylují od svých včerejších zavíracích hodnot (DJIA +0,02%, S&P 500 +0,04%, Nasdaq -0,07%).

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2010-leden/2010-01-14_daily.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.