Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Akciové indexy: Výrazný propad na Wall Street po zveřejnění plánu na reformu bankovního sektoru

22.01.2010 | 10:26 0 Komentářů

Americké akcie v průběhu včerejšího obchodování výrazně oslabily, hlavní akciové indexy zakončily obchodování v červených číslech (Dow Jones Industrial Avg. -2,01%, S&P 500 -1,89%, Nasdaq -1,12%). Hlavní důvod včerejšího pádu je zcela zřejmý – Barrack Obama totiž odhalil ve svém projevu návrhy na reformu bankovního sektoru. Pokud by byly schváleny, banky budou čelit daleko větší regulaci, nebudou např. moci zakládat či vlastnit hedgové fondy nebo obchodovat na vlastní účet na akciovém trhu. Finanční sektor pod tíhou těchto zpráv včera oslabil o 2,5%, přičemž akcie bankovních domů jako Bank of America či JP Morgan Chase včera odepsaly dokonce více než 6%.

Zveřejněná makrodata investory také příliš nepotěšila – počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti se začal opět zvyšovat, jejich počet narostl z 446 tis. na 482 tis., zveřejněná hodnota philadelhského indexu výrobní aktivity byla také výrazně za očekáváním, v prosinci se snížil na 15,2 b. z listopadových 22,5b.Negativní sentiment nezměnily ani poměrně dobré výsledky banky Goldman Sachs či společností jako eBay, Xerox či Starbucks.

Co se týká dnešního obchodování, dočkáme se zveřejnění hospodářských výsledků firem jako McDonald’s či General Electric. Naopak makroekonomický kalendář z USA dnes neobsahuje žádnou významnější položku.

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2010-leden/2010-01-22_daily.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.