Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Akciové indexy: Solidní rally na Wall Street, indexy posílily o více než 2%

26.06.2009 | 11:36 0 Komentářů

Americké akcie včera výrazně posílily, hlavní akciové indexy zakončily seanci po solidní rally o více než 2% výše (Dow Jones +2,06%, S&P +2,08%, Nasdaq +2,14%).

Ještě před otevřením trhů byla zveřejněna celá řada makrodat. Revize vývoje HDP za první kvartál ukázala, že za toto období došlo ke kontrakci ekonomiky o 5,5% (oproti očekávaným -5,7%).  Obchodníky naopak nepotěšil počet nově podaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti, jejichž počet vzrostl oproti očekávání ve výši 612 tis. na 627 tis. Tato nepříznivá zpráva však překvapivě neměla na trhy výrazný dopad a investoři věnovali pozornost spíše korporátním zprávám a vyhlášením hospodářských výsledků jednotlivých firem. Optimismus do trhů vneslo zveřejnění výsledků společnosti Lennar, které za předchozí čtvrtletí vzrostl počet objednávek na nové domy o více než 60%. Překvapila také společnost Bed Bath & Beyond, jejíž zisk vzrostl na předchozí kvartál o 14%.

Šéf FEDU Bernanke včera od 16:00 čelil palbě otázek před sněmovním výborem pro regulaci a dohled ohledně převzetí banky Merill Lynch ze strany Bank of America. Nejčastější dotazy se týkaly právě role Bernankeho v celé transakci, přičemž šéf FEDU zcela popřel, že by měl nějakým způsobem nutit vedení Bank of America k fúzi s Merill Lynch.

Pro dnešní den očekáváme vyhlášení celé řady fundamentálních zpráv. V 14:30 dojde ke zveřejnění změny osobních příjmů a výdajů za květen, které by měly přinést lepší obrázek o tom, jakým způsobem se vyvíjí poptávka ze strany spotřebitelů. Předpokládá se, že osobní příjmy, stejně jako výdaje by měly růst shodně o 0,3%. V 15:55 se dozvíme ještě revidovaný údaj pro index spotřebitelské důvěry, který by měl růst oproti předchozímu odhadu 69b. na 69,2 b.

Futures na hlavní akciové indexy se zatím pohybují v lehce negativním teritoriu (Dow Jones -0,23%, S&P 500 -0,22%, Nasdaq -0,12%).

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.