Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Akciové indexy: Neutrální závěr týdne na Wall Street

22.06.2009 | 11:34 0 Komentářů

Americké akcie uzavíraly páteční obchodování smíšeně, hlavní indexy po vlně nárůstů a poklesů nakonec uzavíraly seanci na následujících hodnotách: Dow Jones -0,22%, S&P 500 +0,32%, Nasdaq +1,18%. I přes absenci vyhlášení důležitých makrodat panovala na trzích zvýšená volatilita zejména v důsledku expirace opčních kontraktů. Největším nárůstem se za pátek mohl pochlubit finanční sektor, který posílil o 1,9%.

Z hlediska korporátních zpráv stojí za zmínku vyhlášení hospodářských výsledku společnosti Research In Motion, jejíž zisk i tržby sice za poslední kvartál vykázaly nárůst, nicméně výrobce BlackBerry nepotěšil svým výhledem na následující období. Akcie se tak po zveřejnění zprávy dostaly pod prodejní tlak a oslabily o více než 4%.

Celý předchozí týden se nesl ve znamení zvýšené volatility, v úvodních dvou seancích indexy polevily ze svých dosavadních ročních maxim a výrazně oslabily, zbytek týdne byl ve znamení určité konsolidace po vyhlášení překvapivě dobrých makrodat z trhu s bydlením a pracovního trhu.

I tento týden bude velmi zajímavý s ohledem na zveřejnění důležitých fundamentálních zpráv. Pozornost bude soustředěna především na středu, kdy bude vyhlášen jednak počet nově prodaných domů, ale hlavně výsledek zasedání Fedu a s ním související nastavení hladiny úrokových sazeb. Je všeobecně očekáváno, že centrální banka ponechá sazby na úrovni 0,25%, obchodníci budou však velmi zvědaví na doprovodné komentáře ohledně dalšího vývoje inflace a ekonomického růstu.

Naproti tomu makroekonomický kalendář neobsahuje pro dnešní den žádný údaj.
Futures na hlavní americké akciové indexy se zatím pohybují v mírně záporných hodnotách (Dow Jones -0,30%, S&P 500 -0,36%. Nasdaq -0,24%).

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.