Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Akciové indexy: Mírný nárůst na Wall Street, indexy však stále hledají směr

12.06.2009 | 11:32 0 Komentářů

Americké akcie včera zaznamenaly mírný nárůst, všechny hlavní akciové indexy zakončily obchodování v poklidném tempu a při malých objemech nakonec v zelených číslech (Dow Jones +0,4%, S&P 500 +0,6%, Nasdaq +0,5%).

Hlavní pozornost soustředili obchodníci zejména na výsledek maloobchodních tržeb, které vzrostly o 0,5% (oproti očekávanému růstu o 0,4%). Vyšší číslo lze však z velké části přičítat rostoucím cenám pohonných hmot. Optimismus před začátkem seance obchodníkům nezkazila ani tradiční data z trhu práce – tj. počet nově podaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které se snížily na 601 tis. z předchozích 621 tisíc.

I přesto, že za včerejší den indexy posílily, obchodování zakončily výrazně níže oproti svým intradenním minimům. Tato situace se v poslední době opakuje velmi často, na obchodnících je i přes vyšší důvěru v zotavení ekonomiky patrná nervozita. Trhy tak v posledních dnech přešlapují na místě a vyčkávají na výrazný impuls, který by pomohl nasměrovat jejich další vývoj.

Dnešní den bude poměrně chudý na vyhlášení fundamentálních zpráv. V 14:30 SEČ se dozvíme změnu hodnoty indexu cen dováženého zboží (očekáván nárůst +1,5%), v 16:00 pak přijdou na řadu data ohledně spotřebitelské důvěry, kde se očekává nárůst na 69 bodů (oproti předchozím 68,7b.).

Futures na hlavní akciové indexy se zatím pohybují v mírně pozitivních hodnotách oproti včerejšímu close (Dow Jones +0,10%, S&P 500 + 0,08%, Nasdaq +0,18%).

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.