Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Akciové indexy: Americké akcie včera bez výraznějšího trendu

10.07.2009 | 11:20 0 Komentářů

Americké akcie včera přešlapovaly na místě, všechny hlavní akciové indexy se pohybovaly v úzkém cenovém pásmu a obchodování zakončily prakticky na totožných hodnotách, na kterých do seance vstupovaly (Dow Jones +0,05%, S&P 500 +0,35%, Nasdaq +0,30%).

Ještě před otevřením trhů byl vyhlášen údaj o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, jejichž počet sice poměrně silně poklesl (565 tis. oproti očekávaným 603 tis.), nicméně celkový počet lidí, kteří pobírají dávky, se vyšplhal z 6,72 mil na 6,88 mil, očekávala se přitom stagnace tohoto ukazatele.  Trhy tak reagovaly na tyto smíšené zprávy spíše neutrálně, indexy sice otevřely v zelených číslech, nicméně počáteční nárůst byl poměrně rychle vymazán.

Indexy se tak již druhý den drží na velmi silném supportu, např. hodnota širšího indexu S&P 500 se nyní nachází blízko 200 MA. Na trzích je velmi patrná nervozita v souvislosti s očekáváním vyhlášení hospodářských výsledků klíčových amerických firem, kterých se dočkáme v následujících týdnech. Již příští týden zveřejní výsledky hospodaření za 2. kvartál takoví giganti jako Goldman Sachs, Intel, Johnson & Johnson, Google nebo General Electric, zvýšená pozornost bude věnována výsledkům Citigroup nebo Bank of America. Každopádně lze tedy v následujících týdnech očekávat zvýšenou volatilitu, pokud výsledky investory nepotěší, velmi pravděpodobně se na amerických trzích dočkáme další vlny oslabování.
Dnešní den však bude spíše v režii vyhlášení makrodat. V 14:30 SEČ bude zveřejněn údaj o obchodní bilanci, kde se očekává deficit ve výši 30 mld. USD (oproti předchozím 29,2 mld. USD). Ve stejnou dobu se dozvíme rovněž výsledky indexu importních cen (očekáván nárůst o 1,8% oproti předchozím +1,3%). V 15:55 bude vyhlášena data červencových výsledků spotřebitelské důvěry, kde je predikován nárůst na 70,9 b. Pozornost bude věnována také projevu ministra financí Geithnera, který je naplánován na 16:00.
Futures na hlavní akciové indexy se zatím pohybují v červených číslech (Dow Jones -0,38%, S&P 500 -0,34%, Nasdaq -0,41%).

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.