Pondělí 17. května. Svátek má Aneta.

Akciové indexy: Akcie po datech z pracovního trhu nakonec v zelených číslech, dnes americké trhy uzavřeny

07.09.2009 | 10:58 0 Komentářů

Americké akciové trhy v pátek posilovaly, hlavní akciové indexy si připsaly nárůst o více než procento (Dow Jones Ind. Average +1,04%, S&P 500 +1,31%, Nasdaq přidal dokonce 1,77%). Zprávou dne bylo pro obchodníky zveřejnění s napětím očekávaných dat z trhu práce v podobě změny zaměstnanosti mimo zemědělský sektor (NFP report).  Počet pracovních míst se v srpnu snížil o 216 tis., což oproti červencovým 276 tis. znamená výrazné zlepšení, na druhou stranu však celková míra nezaměstnanosti vzrostla v srpnu na 9,7% (oproti předchozím 9,4%), což představuje nejvyšší úroveň od roku 1983. Ani toto číslo však obchodníky neodradilo a akciové indexy tak z velké části odmazaly ztráty z úvodu týdne.
Tento týden bude poměrně skoupý na zveřejněná makrodata. Za pozornost stojí snad jen čtvrteční zveřejnění vývoje americké obchodní bilance a počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, v pátek dojde k vyhlášení předběžného ukazatele spotřebitelské důvěry podle Michiganské univerzity. Dnes jsou americké burzy uzavřeny z důvodu oslavy svátku (Den práce).

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2009-zari/2009-09-07_dennik.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.