Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Akcionář likérky Stock Spirits Group je nespokojený s rozhodnutím jmenovat nové členy správní rady

26.10.2016 | 10:01 0 Komentářů

Likérka Stock Spirits Group v pondělí jmenovala nové členy správní rady. Tento krok však nepotěšil největšího akcionáře Luise Amarala, který sice na květnové valné hromadě dosáhl jmenování svých kandidátů, společnost je však odstavila na druhou kolej.

Likérka Stock Spirits Group v pondělí oznámila změny správní rady. Její řady rozšíří Tomasz Blawat, jinak výkonný ředitel Carslberg Poland, Diego Bevilacqua a Mike Butterworth. Naopak Andrew Cripps, který ve správní radě působil od IPO společnosti v říjnu 2013, ji opustí.

Jmenování nových nevýkonných ředitelů kritizuje jeden z největších akcionářů likérky, Luis Amaral, který svůj 9,67% podíl drží skrze Western Gate Investments. Mluvčí této společnosti uvedl: „Správní rada Stocku má nyní 9 členů, jen o dva méně než společnosti Diageo, která je tak 180krát větší. Dnešní oznámení také potvrzuje, že dvěma nezávislým nevýkonným ředitelům, jmenovaným v květnu, nebylo dovoleno se zapojit do žádného ze čtyř výborů správní rady.“

Amaralovi se sice na valné hromadě podařilo své kandidáty prosadit, správní rada se však již dříve nechala slyšet, že je nepovažuje za nezávislé. Do výborů pro audit, odměňování a nominačního výboru tedy zapojila své, v pondělí oznámené kandidáty.

Akcie Stock Spirits Group (BAASTOCK) dnes v Praze ztrácí 1,8 % na 47,1 Kč.

Zdroj: The Telegraph, Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.