Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Akcie: Zveřejnění výsledků JP Morgan a maloobchodních tržeb udrželo americké akciové indexy i nadále v plusu

15.04.2010 | 11:09 0 Komentářů

Včerejší obchodní seanci provázela na amerických akciových trzích dobrá nálada. Ta se projevila především na akciových indexech, které se už popáté v řadě držely v zelených číslech. Dow Jones posílil 0,94%, technologický Nasdaq rostl o 1,58% a S&P500 si nakonec připsal růst 1,12%.
Většina pozitivních zpráv přicházela včera především ze Spojených států. Americké ministerstvo obchodu oznámilo navýšení březnových maloobchodních tržeb o 1,6%. Očekávaný nárůst přitom činil 1,2%. Předcházející měsíc stoupaly prodeje automobilů, stavebních materiálů, oblečení nebo nábytku. Překvapivý pokles se dotkl prodeje elektroniky.
Investory nezklamalo ani zveřejnění hospodářských výsledků investiční banky JP Morgan. Jedna z největších amerických bank zvýšila zisk proti prvnímu čtvrtletí minulého roku o 55% na 3,3 mld. USD. Za jejím úspěchem stojí vysoké tržby z obchodování s CP s fixním příjmem. Zisk na akcii dosáhl na hodnotu 74 centů. To znamená o deset centů více oproti původnímu předpokladu.
Vysoká čísla JP Morgan ovlivnila celý finanční sektor, který reagoval růstem akcií. Citigroup si připsala 6,71%. Akcie společnosti GE také stoupaly a včerejší obchodování končily s navýšením 2,11%.
V zelených číslech pokračovaly internetové vyhledávače – akcie Yahoo si připsaly 1,07%. Technologickým společnostem se dařilo pod vlivem pozitivních úterních výsledků Intelu. Společnost IBM (1,72%) i Nokia (2,31%) skončily včerejší obchodní seanci v zelených číslech. Naopak farmaceutická společnost Pfizer si odepsala 0,64%.
Dnes budou obchodníky zajímat reporty průmyslové aktivity (Empire Manufacturing a Philadelphia FED), které by mohly konkrétněji vysvětlit včerejší zvýšení maloobchodních tržeb. Ve 14:30 středoevropského času jsou očekávány údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a po uzavření amerického trhu zveřejní své výsledky technologické společnosti Google a AMD.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.