Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

Akcie Yahoo rostou po spekulacích o Microsoft

25.06.2008 | 14:40 0 Komentářů

Akcie Yahoo se v úterý odrazily k růstu po zprávě že se Microsoft znovu pokusí obnovit neúspěšné jednání s internetovým poskytovatelem v nesnázích. Titul si polepšil poprvé po pěti prohraných seancích o 2,75% na $22,04 a během dne rostl o téměř 5%. Od března ale ztrácí více než 22%.

Žádné zdroje nepotvrdily ani nevyvrátily zda byly rozhovory obnoveny a obě společnosti vyloučily možnost že by Microsoft předložil Yahoo další nabídku. Softwarový gigant uvedl že se jeho postoj od 12.června nezměnil a nemá zájem měnit předchozí korektní nabídku nicméně rozhovory o transakci zůstávají otevřeny.

Softwarový gigant učinil 31.ledna velkorysou nabídku Yahoo na převzetí za $44,6 miliard v hotovosti poté jí stáhl 3.května s komentováním že jí Yahoo odmítl i přesto že jí navýšil téměř na $50 miliard. Odborné deníky citují anonymní zdroje které uvádí že má Microsoft zájem o Yahoo jako celek nebo jen o jeho reklamní platformu.

Aby odpoutal pozornost od Microsoft začal Yahoo v dubnu dva týdny testovat platformu AdSence od Google. Výsledek předčil očekávání protože technika Google vydělává více peněz než reklamní platforma Yahoo. Microsoft experiment rozzuřil a varoval že vzestup partnerství Yahoo-Google jde proti zákonům protože by pokrýval asi 90% online reklamy. Akcie blue chip MSFT v úterý klesly o 0,86% na $27,73.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.