Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Akcie Virgin Galactic se po zrušení testovacího letu v důsledku technické závady propadly

15.12.2020 | 11:54 0 Komentářů

Společnost, která má za cíl umožnit komerční cestování do vesmíru má za sebou nezdařilý testovací let, který se promítl do ceny akcií společnosti. Piloti se s raketou po technických potížích bezpečně vrátili na základnu.

(zdroj: virgingalactic.com)

V sobotu byl kvůli technickým problémům raketoplánu zrušen testovací let společnosti Virgin Galactic. Investoři na tuto zprávu po víkendové pauze reagovaly výprodejem, který byl největší od 18. března letošního roku. Akcie oslabily skokově o více jak 17 %.

Podle příspěvku na Twitteru společnosti bylo zdrojem poruchy zařízení v raketoplánu SpaceShipTwo Unity, které monitoruje činnost motoru rakety. To během startu ztratilo spojení a mise tak byla přerušena dříve, než se objekt dostal do kosmu. Piloti bezpečně přistáli zpět v Novém Mexiku.

Analytik Myles Walton z UBS uvedl, že toto selhání může protáhnout program, který společnost sleduje o řadu týdnů, avšak současně může ujistit potenciální zájemce o let, že raketoplán bude bezpečný. V prohlášení z minulého měsíce uvedla společnost, že hodlá poslat zakladatele společnosti Richarda Bransona do vesmíru v pozdní fázi prvního čtvrtletí 2021 a následně spustit prodej lístků.

Akcie Virgin Galactic (NYSE: SPCE) oslabily předchozí den o 17,38 % na 26,47 USD.

Zdroj: Bloomberg, Virgin Galactic

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Martin Singer, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.