Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Akcie v USA kvůli rostoucímu počtu nakažených klesly, dolar rostl

20.11.2020 | 22:24 0 Komentářů


Americké akcie dnes oslabily. Přispěl k tomu růst počtu nakažených koronavirem doprovázený dalšími omezeními a obavy ze zdlouhavého zavádění nových vakcín. Také zprávy o budoucnosti další fiskální pomoci byly pro investory spíše zklamáním.

Index Dow Jones klesl 219,75 bodu, tedy 0,75 procenta, na 29.263,48 bodu. Širší index Standard & Poor’s se snížil o 24,33 bodu, čili 0,68 procenta, na 3557,54 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 49,74 bodu, neboli 0,42 procenta, na 11.854,97 bodu. Za celý týden index Dow Jones klesl o 0,7 procenta a S&P 500 ztratil 0,8 procenta. Nasdaq však posílil o 0,2 procenta.

Trhy uvízly v tlaku mezi dramatickým růstem nových případů covidu a zjevným pokrokem v oblasti vakcín,“ komentoval situaci na trhu investor Lenox Wealth Advisors David Carter. „To bude pravděpodobně pokračovat, dokud nebudeme mít schválenou a distribuovanou vakcínu.

Rekordní počty nakažených koronavirem přinesly nové kolo zavírání škol a firem a dalších omezení. To by mohlo zabránit oživení ekonomiky z nejhlubší recese od 30. let minulého století.

Farmaceutická společnost Pfizer dnes uvedla, že jako první požádá americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) o schválení mimořádného nasazení své vakcíny proti covidu-19. To by mohl být zásadní krok k možnému ukončení současné pandemie, uvedla agentura Reuters. Akcie Pfizeru posílily o 1,4 procenta.

Z 11 hlavních sektorů, které jsou součástí indexu S&P 500, posílily pouze energetické firmy. Ztráty Nasdaqu zmírnily akcie firem, které těží z toho, že lidé zůstávají doma, v čele se Zoom Video Communications a Netflix.

Akcie farmaceutické firmy Gilead Sciences dnes oslabily o 0,9 procenta. Panel Světové zdravotnické organizace (WHO) dnes nedoporučil používat lék remdesivir proti covidu-19. Podle něj neexistuje dost důkazů, že lék zvyšuje šanci na přežití nebo snižuje potřebu plicní ventilace.

Americký dolar dnes nakonec mírně posílil vůči euru, japonskému jenu i koši měn. Během dne se pohyboval mezi zisky a ztrátami, když na jedné straně na něj působily zprávy o růstu počtu nově nakažených a na druhé straně pozitivní zprávy o vakcíně. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, stoupl o 0,1 procenta na 92,38 bodu.

Euro vůči dolaru oslabilo o 0,1 procenta na 1,1858 EUR/USD. Dolar k japonskému jenu nepatrně vzrostl na 103,82 USD/JPY a euro vůči japonskému jenu kleslo o 0,1 procenta na 123,12 EUR/JPY.

Zdroj: Reuters, ČTK, MT4

Zdroj: FXstreet.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.