Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Akcie v pohybu: Navistar, Best Buy a Rio Tinto

07.06.2012 | 16:53 0 Komentářů

Americký holding Navistar International (NAV), který se převážně zaměřuje na výrobu nákladních automobilů, propadá o 25,44 % poté, co společnost reportovala značně neuspokojivé hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí a rozhodla se k reorganizaci současné manažerské struktury. Výsledky nenaplnily očekávání trhu z důvodu zaúčtování vysokého nákladu na záruky ve výši 104 mil. USD.

Malooobchodní prodejce Best Buy (BBY) klesá o 8,35 %. Nad finančně strádajícím, ale v Americe stále oblíbeným, obchodním řetězcem se týčí otazník, jelikož jeho zakladatel a předseda představenstva Richard Schulze předčasně rezignoval poté, co se zjistilo, že již v prosinci věděl o porušení interních předpisů předchozím CEO společnosti Brian Dunnem, jenž následně rezignoval v dubnu. Schulze momentálně řeší, co udělá se svým 20% podílem a komu jej prodá, což samozřejmě znervózňuje investory.

Těžař Rio Tinto (RIO) momentálně roste o 4,33 % poté, co zveřejnil data ohledně silné poptávce po jeho železné rudě. Vrchní představitel společnosti uvedl, že Rio Tinto počítá s tím, že bude tvořit více než 25 % celosvětové těžby železné rudy v příštích 7 letech. Nabídka rudy by měla růst alespoň o 100 milionů metrických tun ročně, tak aby dokázala uspokojit poptávku ze strany výrobců oceli, pro něž je železná ruda základní surovinou.

Zdroj: Bloomberg, Seekingalpha, Marketwatch

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.