Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Akcie Twitteru po pátečním banu D. Trumpa v předobchodní fázi klesají, vyjádření analytika Mirabaud

11.01.2021 | 11:34 0 Komentářů

Akcie Twitteru po pátečním banu D. Trumpa v předobchodní fázi klesají, k situaci se vyjadřuje analytik společnosti Mirabaud Neil Campling.

Po pátečním permanentním vykázáním dosluhujícího prezidenta Donalda Trumpa z Twitteru akcie této sociální sítě před zahájením obchodování klesají, v době zvěřejnění zprávy o 6,18 %.

Twitter v pátek potvrdil své stanovisko v blogovém příspěvku, ve kterém uvádí, že Trumpovy tweety porušily pravidla sítě ohledně rizika podněcování k násilí. Citoval přitom Trumpův příspěvek týkající se násilných protestů v americkém Kapitolu. Sociální síť Facebook v reakci na tyto události oznámila dočasné pozastavení Trumpova účtu – alespoň do konce jeho prezidentského období, uvádí The WSJ.

K situaci se vyjádřil analytik Neil Camping švýcarské bankovní a finanční skupiny Mirabaud. Dle něj ban udělený Twitterem prezidentovi Trumpovi ukazuje, že sociální síť činí editorská rozhodnutí, která otevírají dveře regulacím. „V USA vyvstává otázka, jak jsou tyto společnosti regulované, zda-li jsou regulované, měli by být regulované?“ řekl Campling dle agentury Bloomberg po telefonu. „Navíc, Trump je nejpopulárnější osoba na platformě,“ dodává.

Zdroj: Bloomberg, The WSJ

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.