Čtvrtek 02. prosince. Svátek má Blanka.

Akcie Teva Phar. prudce klesají poté, co firma v neděli oznámila dohodu se státem Oklahoma

28.05.2019 | 17:23 0 Komentářů

Akcie Tevy Phar. prudce klesají poté, co firma v neděli oznámila dohodu se státem Oklahoma o zaplacení 85 milionů dolarů za svoji roli v případu „opiové krize.“

Akcie farmaceutické společnosti Teva Pharmaceutical prudce klesají poté, co firma v neděli oznámila dohodu se státem Oklahoma o zaplacení 85 milionů dolarů za svoji roli v případu „opiové krize.“ Analytik UBS Navic Jacob, který v reakci na tuto informaci snížil doporučení na neutral z předchozího buy s cílovou cenou 12 dolarů na akcii (předchozí 22 dolarů), očekává, že firma by mohla mít expozici ve výši až 4 miliardy dolarů v návaznosti na zbývající žaloby. Společnost a její pobočky čelí celkem zhruba 1 500 soudním sporům týkajících se propagační činnosti návykových látek. 

Navic Jacob ve zprávě také upozorňuje na další soudní řízení na území USA, které probíhá kvůli údajnému umělému navyšování cen generických léků farmaceutických společností mezi kterými je i Teva. Analytik potenciální náhrady kvantifikuje mezi 600 miliony až 3,2 miliardami dolarů.
 
Teva se od oznámení dohody „dočkala“ od analytiků vícero snížení doporučení i cílových cen. Akcie prudce oslabují (-9,45%).

Oznámení generálního prokurátora státu Oklahoma o dohodě s firmou Teva o zaplacení 85 milionů dolarů ze strany společnosti; Zdroj: Twitter Mike Hunter

 
 Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.