Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Akcie Tesly umazávají úvodní propad o 8 %

02.04.2018 | 19:03 0 Komentářů

Akcie automobilky Tesla v úvodu ztrácely přes 8 % po vlně negativní publicity ohledně nehody autonomního vozidla a obavách ohledně produkčních cílů a finančního zdraví.

Tesla si minulý týden vysloužila kritiku amerického dopravního regulátora kvůli zveřejnění informací o probíhajícím vyšetřování nehody jejího autonomního vozidla.

Spekuluje se také o produkčních cílech. Tesla v lednu uvedla, že očekává, že by produkce sedanu Model 3 měla na konci prvního kvartálu přesáhnout 2,5 tis. vozidel týdně. Analytici převážně očekávají, že Tesla tohoto cíle nedosáhne. Blog Jalopnik dnes přišel s údajným mailem Elona Muska, podle kterého má nyní Tesla nakročeno k přesažení mety 2 tis. vozidel týdne.

Poněkud kuriózním způsobem se rozhodl Apríla oslavit zakladatel společnosti Elon Musk, když jako aprílový žertík zveřejnil tweet, podle kterého se automobilce ani přes nouzový prodej velikonočních vajíček nepodařilo získat další finance, a tak krachuje.

Automobilka si přitom v úterý vysloužila snížení úvěrového ratingu od agentury Moody’s právě kvůli problémům s produkcí, což se odrazilo i na poklesu jejích dluhopisů se splatností v roce 2025 na minima od jejich upsání.

Akcie Tesla (TSLA) aktuálně ztrácí 4,7 % na 253,7 USD.

Zdroj: The Financial Times, Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.