Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Akcie: Své čtvrtletní výsledky zveřejnily Apple, Yahoo nebo Coca Cola

21.04.2010 | 12:40 0 Komentářů

Akciové indexy ve Spojených státech včera posílily díky ceně ropy a energetickému sektoru, kde investoři sázeli na celkové zotavení firemních zisků. Ceny ropy rostly poté, co se v Evropě obnovila část leteckého provozu po výpadku způsobeném sopečným prachem z islandské sopky.
Index Dow Jones vzrostl o 0,23%, širší index S&P500 posílil o 0,81% a technologický Nasdaq stoupl o 0,81%.

Po závěru včerejší obchodní seance zveřejnila své zisky technologická společnost Apple, která tak rozšířila své historické maximum. Její akcie vzrostly o 6% a díky prodejům iPhonu oznámila výsledky nad očekávání trhu. Čistý zisk činil 3,07 mld. USD oproti 1,62 mdl. USD z minulého roku a tržby rostly meziročně o 49% na 13,5 mld. USD. Očekávané tržby přitom činily o více než miliardu dolarů méně.

Rozporuplné reakce trhu zaznamenal po oznámení výsledků prvního kvartálu internetový portál Yahoo. Ten sice vylepšil svůj zisk růstem na 310 mil. USD (oproti 118 mil. USD z předchozího roku), ovšem tržbami mírně zklamal. Zatímco trh očekával 1,17 mld. USD, Yahoo dosáhl čistých tržeb 1,13 mld. USD. Akcie společnosti klesly včera o 0,05%.

Své výsledky za první čtvrtletí zveřejňovala včera i společnost Coca Cola. Celosvětové prodeje vzrostly o 5% a čistý zisk na akcii činil 80 centů při očekávání 74 centů. Tržby dosáhly hodnoty 7,53 mld. USD a zůstaly tak mírně pod očekáváním. Akcie společnosti na zprávu reagovaly poklesem o jedno procento.

Z ostatních akciových titulů si růst připsaly například bankovní společnost Citigroup (1,84%) nebo konglomerát GE (0,32%). Nárůst v podobě 0,13% se dotkl akcií společnosti Nokia. V červených číslech končily naopak technologická IBM (-1,92%) a farmaceutická společnost Pfizer (-0,18%).

Dnešní obchodní seanci by měly svými finančními výsledky obohatit například Boeing Company (BA), eBay Inc (EBAY), McDonalds Corp (MCD), Moody’s Corporation (MCO) nebo Morgan Stanley (MS). Ve 13 hodin středoevropského času bude znám také index hypoték.

Kompletní přehled všech společností včetně očekávaných a skutečných výsledků, odkazů na podrobnou analýzu titulů najdete na našich webových stránkách v sekci Trhy/CFD na akcie (CFD Equity).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.