Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Akcie společnosti Nordstrom oslabují po slabých tržbách během zimních svátků

16.01.2019 | 17:12 0 Komentářů

Americký řetězec obchodních domů vyšší třídy, Nordstrom, se v prosinci potýkal s problémy ohledně prodejů ve svých obchodních domech a nyní očekává zisk na akcii ve výši spodní hranice původního odhadu.

Logo společnosti Nordstorom

 Zdroj: [po kliknutí]

Nordstrom, americký řetězec obchodních domů vyšší třídy, se během zimních svátků potýkal s problémy ohledně prodejů v obchodních domech. Po tržbách nižších oproti očekávání firma vydala varování ohledně tržeb roku 2018.

Srovnatelné tržby YTD v roce 2018 rostly o 2,1 % a byly tak v souladu s očekáváním, ale tržby za zboží prodávané v plných cenách v listopadu a prosinci byly nižší oproti očekávání společnosti a zdá se, že zákazníci preferovali zlevněné zboží.

Akcie společnosti poklesly o 6 % na 44,43 USD po předchozím 8% středečním propadu.

Srovnatelné tržby – užívané pro měření tržeb obchodů otevřených nejméně 12 měsíců – meziročně vzrostly o 1,3 %. Tržby ze zboží prodávaného v plných cenách vzrostly o 0,3 % a tržby z outletů (zlevněné zboží) vzrostly o 3,9 %.

Tržby z onlilne prodejů, které tvoří 36 % celkových tržeb, vzrostly o 18 %.

Společnost nyní očekává zisk na akcii v roce 2018 na spodní hladině předchozího odhadu, který byl 3,55 USD až 3,65 USD za akcii.

Společnost publikuje report v plném znění 28. února.

Zdroj: The Financial Times

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.